شرایط و ضوابط بازپس گیری کالا

شرایط و ضوابط بازپس گیری کالا

تحویل مطلوب کالاهای سفارش داده شده به مشتریان عزیز و جلب رضایت ایشان همواره از اهداف کوردکالا بوده است. در همین راستا این مجموعه کوشیده است با همکاری تأمین­ کنندگان معتبر کشور، فراهم نمودن بهترین روش های بسته بندی کالا و انتخاب سیستم های حمل و نقل ایمن و قابل اطمینان، کالاهای خریداری شده را با تضمین سلامت و اصالت فیزیکی به دست مصرف کنندگان گرامی برساند. با این حال ممکن است مشتریان عزیز در فرآیند خرید و تحویل کالا با مسائلی رو به رو شوند که خدمات پس از فروش و امور مشتریان کوردکالا می کوشد تا مطابق شرایط ذیل اقدامات لازم را جهت رفع  مشکلات احتمالی به عمل آورد.

لازم و ضروری است که مشتریان گرانقدر با مطالعه موارد ذیل و اطلاع کافی از شرایط خرید و استرداد سفارش ها، کوردکالا را در ارائه هر چه بهتر خدمات یاری رسانند.

شرکت کالا در خصوص محصولاتی که نیاز به فرصت تست دارند، 7 روز مهلت زمانی جهت بازگشت کالا در نظر گرفته است که رعایت شرایط مندرج در بندهای آتی به منظور مرجوع نمودن کالا ضرورت دارد.

–    لوازم خانگی غیر برقی، لوازم شخصی برقی و غیر برقی، زیورآلات، محصولات مصرفی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن، قطعات داخلی کامپیوتر، کارتریج و مانند آن؛ محصولات گروه فرهنگ ­و­ هنر مانند کتاب، لوازم التحریر، چند رسانه ای و …؛ محصولات گروه مد و لباس مانند لباس زیر، گن و زیرپوش، لباس خواب، لباس بارداری و شیردهی، جوراب شلواری و ساپورت، مایو و … و همچنین کالاهایی که به عنوان هدیه برای شما ارسال گردیده است، دارای گارانتی سلامت و اصالت فیزیکی کالا بوده و مشمول 7 روز زمان بازگشت کالا نمی­ گردند.

–    در خصوص کالاها و لوازمی که می بایست توسط نصاب در محل مورد نظر شما نصب گردند (مانند: یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، مایکروویو و مانند آن)، لازم است هرگونه ثبت ایراد و درخواست مرجوعی با پیوست تائیدیه کتبی نصاب، ممهور به مهر خدمات پس از فروش شرکت پشتیبانی کننده، برای واحد امور مشتریان کوردکالا ارسال گردد.

 

*      در خصوص کالاهای گروه پوشاک و کفش رعایت نکات ذیل الزامی می باشد:

–    جهت استفاده از گارانتی سلامت و اصالت فیزیکی و یا تعویض سایز کالا، می بایست حداکثر ظرف مدت 8 ساعت پس از تحویل کالا، درخواست خود را از طریق یکی از روش های ارتباط با کارشناسان امور مشتریان که در ادامه به آن ها اشاره شده است، با ذکر شماره پیگیری به واحد امور مشتریان اطلاع دهید. لازم به ذکر است که کالا باید در وضعیت نو بوده و آثار استفاده مانند لک، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن، جدا شدن مارک، جدا شدن دکمه و سایر ملحقات آن، بر روی کالا وجود نداشته باشد.

–    جهت  بازگرداندن کالا، می بایست کالا­ در کارتن اصلی خود (بدون نوشتن توضیحات بر روی کارتن اصلی کالا) به همراه تمامی متعلقات و هدایا، در جعبه ای جداگانه بدون اینکه در عملیات حمل و نقل آسیبی به کالا و بسته بندی اصلی آن وارد گردد، از طریق پست به آدرس کوردکالا به همراه رسید پستی کالا مرجوع گردد. بهتر است جهت پیگیری، عکس و یا کپی رسید مذکور را نزد خود نگه دارید.

*      در خصوص گروه کالاهایی که شامل 7 روز ضمانت بازگشت کالا می باشند می بایست مشتریان گرامی ظرف مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا از روش های ذیل با کارشناسان امور مشتریان کوردکالا تماس  حاصل نمایند:

–    ارتباط از طریق وبسایت kurdkala.com: پس از ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری خود در قسمت “تیکت ها”، اقدام به درج متن درخواست کد پیگیری کالای خریداری شده نمایید.

–    می توانید در تمامی روزهای هفته به صورت 24 ساعته با واحد امور مشتریان تماس حاصل فرمایید.

*      ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده

–    ایراد یا اشکال فنی می بایست حداکثر ظرف مدت زمان 48 ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری، به واحد خدمات پس از فروش کوردکالا اعلام گردد.

–    ایراد و اشکال ­های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن) که به علت استفاده ناصحیح مشتری بر روی کالا ایجاد می­ گردد، مشمول سرویس خدمات استرداد کالا نخواهد شد.

–    استفاده ناصحیح پس از تحویل کالا عبارت است از هرگونه بکارگیری مغایر با توصیه های شرکت سازنده (قید شده در دفترچه راهنما) از جمله: حمل، جا به­ جایی و نگهداری ناصحیح ­کالا، نصب و راه اندازی و اعمال تنظیمات توسط افراد غیر متخصص، کاربرد غیر معمول و … .

*      مغایرت در مشخصات یا ظاهر فیزیکی کالا با اطلاعات مندرج در سامانه کوردکالا

–    ملاک مغایرت کالا، عدم تطابق مشخصات فنی درج شده آن کالا در سامانه کوردکالا می باشد. عدم تطابق کالای خریداری شده با عکس آن در وبسایت، مغایرت محسوب نمی­ گردد.

–    در صورتی که تشخیص مغایرت بدون بازکردن بسته بندی کالا امکان پذیر باشد، بازپس­ گیری­ کالا صرفاً با استرداد آن به صورت باز نشده (آکبند) میسّر خواهد بود. بنابراین توصیه می­ شود قبل از باز نمودن پلمپ و بسته بندی کالا، مشخصات مندرج بر روی آن با کالای سفارش داده شده تطبیق داده شود.

–    چنانچه مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی اصلی کالا قابل تشخیص باشد، مشتری می ­بایست جعبه و کارتن اصلی را نگهداری و کالا را جهت استرداد در آن قرار دهد.

–    مغایرت کالا با اطلاعات مندرج در سامانه کوردکالا باید ظرف مدت 24 ساعت از زمان تحویل کالا با استفاده از روش های پیش ­بینی شده، به اطلاع خدمات پس از فروش  رسیده باشد.

–    به درخواست های خارج از موعد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

*      ایراد ظاهری و فیزیکی

–    هرگونه ایراد ظاهری یا فیزیکی در کالای خریداری شده باید تا حداکثر ظرف مدت 24 ساعت از زمان تحویل کالا از روش های پیش بینی شده به اطلاع کوردکالا رسیده باشد.

–     به درخواست های خارج از موعد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

*      انصراف مشتری از خرید

–    مشتری می ­تواند ظرف مدت 7 روز از تاریخ ثبت سفارش مراتب انصراف خود را از خرید با استفاده از روش های پیش بینی شده به واحد امور مشتریان اطلاع رسانی کند؛ در این حالت چنانچه سفارش هنوز به مرحله ارسال نرسیده باشد مشتری باید هر چه سریع تر درخواست انصراف خود را از طریق تلفن به واحد پیگیری سفارشات اطلاع دهد. در چنین شرایطی نیاز به پرداخت هیچگونه وجهی توسط مشتری نخواهد بود.

–     در صورت ارسال کالا برای مشتری و انصراف وی از خرید، مشتری موظف به پرداخت هزینه های بازپس فرستادن کالا می باشد.

–    بازپس فرستادن کالا صرفاً در صورتی امکان پذیر است که کالا در شرایط آکبند بوده و بسته بندی، برچسب ها و حتی نایلون وکیوم آن باز نشده باشد. لذا تنها عدم استفاده از کالا دلیل مرجوع نمودن آن نخواهد بود.

–    سفارش یک کالا به تعداد، مشمول شرایط حق استرداد نمی­ گردد.

–    انصراف مشتری از خرید یک یا چند سفارش (در صورت تنوع و تعدد سفارش­ ها) در صورتی که مطابق با شرایط وبسایت مشمول تعرفه ­های خاص و یا هدایایی باشد، چنانچه پس از محاسبه مبلغ جدید قابل پرداخت برای سفارش­ های باقی مانده وجه پرداختی، کمتر از حد نصاب قیمت مندرج در وبسایت در زمان ثبت سفارش باشد، موجب از بین رفتن حق مشتری از شرایط و هدایای در نظر گرفته شده می­ گردد.

*      آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل

–   کوردکالا با توجه به سیستم بسته بندی خود، کالاها را به صورت کاملاً ایمن، استاندارد و مطابق با معیارهای پستی از طریق شرکت حمل و نقل انتخاب شده توسط مشتری، برای وی ارسال می­ نماید. صدور و اعلام بارنامه، مویّد این است که جبران خسارت در صورت بروز هرگونه حادثه بر عهده همان شرکت حمل و نقل می­ باشد. کوردکالا به منظور تسهیل در امور پیگیری و رفاه حال مشتریان، در صورت تأیید شرکت حمل و نقل خسارت وارده را جبران خواهد نمود.

–    مراتب آسیب دیدگی کالا باید به وسیله صورت جلسه رسمی شرکت حمل و نقل گواهی گردیده و صورت جلسه مزبور به همراه کالا، جمیع متعلقات آن و فاکتور خرید، به خدمات پس از فروش کوردکالا ارسال شود.

–    مشتری می­ تواند از تحویل گرفتن کالای آسیب دیده خودداری ورزیده تا جهت بررسی به خدمات پس از فروش کوردکالا مرجوع گردد.

–    در تمامی موارد فوق مشتری بایستی ظرف مدت 24 ساعت از زمان تحویل کالای آسیب دیده و یا عدم تحویل آن، مراتب را به امور مشتریان کوردکالا اطلاع رسانی نماید.

*      فرآیند استرداد کالا

–     در صورت تصمیم به استرداد کالا ابتدا می­ بایست از طریق تماس مراتب و دلیل استرداد به اطلاع واحد خدمات پس از فروش شرکت کوردکالا رسانده شود.

–    پس از بررسی درخواست توسط واحد خدمات پس از فروش، طی تماس تلفنی با مشتری شرایط و شیوه های بازگشت کالا، با توجه به نوع ایراد و مشکل مطرح شده به اطلاع وی خواهد رسید.

–    مشتری باید ظرف مدت 24 ساعت از زمان تماس امور مشتریان، کالا را از طریق روش های اعلام شده، برای امور مشتریان ارسال نماید.

–    جهت استرداد کالا، مشتری بایستی همراه با کالاهای مرجوعی خود، برگه مربوط به بازپس گیری کالا که همراه با سفارش برای وی فرستاده شده است را پر کرده و برای امور مشتریان ارسال نماید.

–    پس از اینکه به وسیله روش های مورد تأیید شرکت، کالای فروخته شده عودت داده شود، تیم کنترل کیفیت با انجام تست کارشناسی، مراتب را جهت تعویض و یا استرداد وجه، پیگیری خواهند نمود.

–    چنانچه کالای مرجوعی پس از بررسی­ های کارشناسی بخش خدمات پس از فروش فاقد ایراد تشخیص داده شود و یا کالا فاقد شرایط استرداد باشد مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد.

–    تعویض کالا و یا استرداد وجه مربوطه، حداقل ظرف مدت 48 ساعت پس از زمان تحویل­ کالا به خدمات پس از فروش کوردکالا ، صورت خواهد گرفت.

–    در صورتی که بیش از 7 روز از زمان تحویل سفارش گذشته و کالا همچنان شامل شرایط گارانتی باشد، بازپس گیری و یا تعویض کالا خارج از مسؤلیت Kurdkala.comبوده و مشتری بایستی از طریق فروشنده و یا نمایندگی گارانتی مربوطه اقدام نماید.

*      هزینه استرداد کالا

–    در صورت تأیید شرایط استرداد کالا توسط کارشناسان واحد خدمات پس از فروش، هزینه های ارسال و استرداد بر عهده شرکت کوردکالا خواهد بود.

–    در صورت انصراف مشتری از خرید و یا تشخیص عدم احراز شرایط استرداد از سوی واحد خدمات پس از فروش، هزینه­ های استرداد و ارسال مجدد کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

–    وجه پرداختی مشتری و هزینه های استرداد کالا به شماره حساب اعلامی مشتری ظرف مدت 48 ساعت از قطعیت شرایط استرداد واریز خواهد شد.