قوانین و مقررات

ثبت عضویت و ورود به فروشگاه اینترنتی کوردکالا، استفاده از پروفایل کاربری و کلیه خدمات ارائه شده به منزله مطالعه و آگاه بودن از راهنمای خرید، ضوابط حفظ حریم خصوصی و کلیه شرایط همچنین پذیرفتن قوانین و مقررات خرید آنلاین از کوردکالا است.

ماده 1) تعریف فروشنده:
از نظر حقوقی، در معاملات فروشگاه الکترونیکی کوردکالا، شرکت تحلیلکران اطلاعات کانی(مسئولیت محدود)  به عنوان فروشنده که در این توافق تامه به اختصار کوردکالا نامیده می شود.

ماده 2) تعریف خریدار:
کاربران اینترنتی سفارش دهنده کالا که به عضویت سایت فروشگاهی کوردکالا در می آیند و اقدام به سفارش کالا و واریز وجه میکنند در این توافق نامه به عنوان خریدار تلقی می شوند.
تبصره 1- صِرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.
تبصره 2- به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و کوردکالا هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

ماده 3) مدت توافق نامه:
از زمان ثبت نام و تائید کاربر در سامانه کوردکالا تا یک هفته بعداز تاریخ تحویل کالا به مشتری
این توافق نامه از هنگامی که خریدار با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

ماده 4) قیمت و ارزش افزوده کالا:
قیمتی که در هنگام سفارش خریدار در پیش فاکتور منظور می گردید، معتبر می باشد.
تبصره1) درصورت انصراف خریدار از پرداخت وجه در هنگام ثبت سفارش، کوردکالا بعدا تعهدی بابت ارائه آن محصول/محصولات با همان قیمت نخواهد داشت و مبنای مبلغ، قیمت های روز محصولات خواهد بود.
تبصره 2) ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و تنها مبلغی که در موارد معین به ارزش کالا به صورت متغیر اضافه می شود، هزینه ارسال و بیمه کالا خواهد بود.
تبصره 3) خریدار موظف است در حالت پرداخت در محل، مبلغ قابل پرداخت را هنگام تحویل کالا بپردازد. در صورت عدم پرداخت وجه در موعد تعیین شده توسط خریدار، کوردکالا حق دارد از تحویل کالا خودداری و سفارش را فسخ نماید.

ماده 5) ثبت و پردازش سفارش:
امکان ارسال سفارش در کوردکالا طی کلیه روزها و ساعات شبانه روز امکانپذیر است اما پردازش سفارشات طی روزهای کاری (برابر با تقویم جاری کشور) و ساعات کاری کوردکالا (از 9 صبح الی 9 بعد از ظهر) انجام می پذیرد. ضمناً کوردکالا جهت رفاه مشتریان گرامی در جمعه ها نیز صرفاً دریافت سفارش و تحویل آنرا انجام می دهد.

ماده 6) شرایط پرداخت:
خریدار می تواند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب تمامی بانک ها از طریق درگاه بانک ملت نسبت به پرداخت مبلغ کالاهای مورد نیاز خود اقدام نماید.
پس از واریز وجه توسط خریدار، حسابداری کوردکالا از وصول پرداختی در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب خریدار کسر گردیده، ولی به حساب کوردکالا واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به خریدار اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی خود تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

ماده 7) شرایط حمل و تحویل کالا:
1- کوردکالا حداکثر ظرف 24 ساعت پس از ثبت سفارش خریدار و تائید واریز توسط واحد حسابداری، نسبت به ارسال آن به خریدار از طریق شرکت های مورد تایید حمل کالا شامل پست پیشتاز، سفارشی، تیپاکس،آرامکس،باربری و یا پیک و بنا به انتخاب خریدار اقدام و شماره پیگیری آن را به شماره تلفن همراه خریدار پیامک و یا ایمیل خواهد کرد و کوردکالا هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل شرکتهای ارسال کالا ندارد.
2-  برای هر محموله شماره رهگیری مجزائی توسط پست صادر می گردد که این شماره رهگیری توسط سرویس پیامک و ایمیل برای خریدار  ارسال می شود. خریدار  میتوانید برای رهگیری محموله های خود از سایت: http://tntsearch.post.ir که متعلق به شرکت پست است استفاده نمائید. 3-  مدت زمان تحویل محموله ها در پست سفارشی بین سه تا پنج روز کاری ( روزهای تعطیل رسمی محاسبه نخواهد شد) و برای پست پیشتاز نیز بین یک تا سه کاری ( روزهای تعطیل رسمی محاسبه نخواهد شد) پس از تحویل به پست است و 24 ساعت از تاریخ واریز وجه و صدور فاکتور می باشد.
4- مکان تحویل کالا آدرسی است که خریدار در حین ثبت سفارش در سامانه درج می نمائید و کوردکالا آدرس درج شده خریدار جهت تحویل را بر روی مرسوله های پستی درج خواهد نمود و تغییر آدرس پس از تحویل محموله به پست به هیچ وجه قابل تغییر نیست.
5- ساعت تحویل محموله ها بسته به زمان حضور پستچی در محل خریدار خواهد بود . کوردکالاهیچ کنترلی بر ساعت تحویل مرسوله های خریدار ندارد و فقط میتواند پیشنهادات خریدار را در کنار آدرس محل تحویل درج نماید.
6- خرید پستی اعلام شده  بر مبنای تعرفه وضوابط و طبق سیستم پست  بر مبنای وزن و آدرس محاسبه می شودو کوردکالا دخل و تصرفی در آن ندارد.
8- رنگ محصولات سفارش شده ( درج شده در سفارش ) مبنای ارسال سفارش توسط کوردکالا است.
9- کالاها بر مبنای استاندارد بسته بندی که با پست هماهنگ شده انجام می شود و تغییر این بسته بندی از جمله کادوپیچ نمودن در حال حاضر برای کوردکالا مقدور نیست.

ماده 8) تعهدات کوردکالا:
1- مکان و زمان تحویل کالا توسط خریدار در فروشگاه الکترونیکی کوردکالا درج شده و کوردکالا متعهد است با رعایت سیاستهای معین ارسال کالا، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. عدم حضور خریدار در مکان و زمان تعیین شده، کوردکالا سیاست های خاص مربوطه را اعمال خواهد نمود.
2-فروشگاه الکترونیکی کوردکالا هیچ گونه مسئولیتی را در مورد کارکرد سایت که می تواند ناشى از عواملی که خارج از حوزه مدیریت این سایت می باشند (همانند نقص اینترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت افزاری و غیره) نمی پذیرد.
3-فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می گیرد که کاربر سفارش دهنده آن را در فروشگاه الکترونیکی کوردکالا درج نموده است.
4-فروشگاه الکترونیکی کوردکالا به هنگام تائید سفارش کالا، مشخصات و زمان ارسال کالا را تعیین کرده و به اطلاع سفارش دهنده می رساند.
5-کوردکالا همواره تلاش میکند که از بهترین تکنولوژه ها و زیرساخت های قابل دسترسی در ایران جهت ارائه خدمات بهره گیرد اما تعهدی در قبال کارکرد صحیح زیرساخت های ارتباطی از جمله اختلالات ناشی از قعطی اینترنت، سرویس های بانکی، ارسال پیامک یا ایمیل و سایر زیرساخت ها ندارد.
6-در شرایط خاص، بروز حوادث غیرمترقبه، اتفاقات غیرقابل پیش بینی و خارج از اراده کوردکالا که تأمین کالا/کالاها امکانپذیر نباشد؛ حق متوقف نمودن ارائه خدمات و استرداد وجوه واریزی به کاربران برای کوردکالا محفوظ است.

ماده 9) تعهدات خریدار:
1-خریدار متعهد هستند که در دسترسی به سایت فروشگاه الکترونیکی کوردکالا مقاصدی خارج از حوزه سفارش اینترنتی کالا را دنبال نکند.
2-خریدار باید شماره موبایل و آدرس ایمیل خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص خریدار است. لذا بمنظور جلوگیری از مغایرتهای احتمالی اطلاعات خواسته شده در هنگام ثبت عضویت و ارسال سفارش به دقت و صحیح درج نمائید.بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و به موقع سفارش خواهد شد.
3-تمام ابزاری که در فروشگاه الکترونیکی کوردکالا با هدف ارتباط با خریداران به کار گرفته می شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و خریدار متعهد است که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث سفارش کالا باشد.
4- خریدار باید کلمه عبور خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای بازیابی آن و ثبت کلمه عبور جدید اقدام کند.

ماده 10) شرایط بازگشت کالا:
1-خریدار می تواند طی هفت روز پس از سفارش و پرداخت وجه کالا و در صورتی که کالا ارسال نشده باشد با ثبت  و ارسال درخواست در سامانه ، بدون پرداخت هزینه اقدام به لغو سفارش و استرداد وجه واریز شده بنماید.
2-در صورتی که کالا توسط کوردکالا به پست یا حمل کننده تحویل شده باشد و کالا باز نشده باشد (آکبند باشد) وجه واریز شده پس از کسر هزینه های حمل (ارسال و برگشت) و مالیات بر ارزش افزوده به خریدار مسترد می شود.
3-در حال حاضر استرداد کالاجهت تعویض کالا/تغییر سایز/تغییر رنگ کالا به هر دلیل پس از دریافت آن، درصورت عدم استفاده از کالا حداکثر ظرف مدت 1 هفته و مطابق با ضوابط موجود در راهنمای خرید از کوردکالا بلامانع است.
4-خریدار به مدت ۷ روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد، به شرط آنکه بسته بندی کالایی باز نشده و از آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد. لازم به ذکر است هزینه پست و بیمه جهت استرداد به عهده خریدار میباشد.(این بند شامل محصولات فرهنگی به دلیل امکان نقض کپی رایت و مواد غذایی به علت رعایت شرایط بهداشتی و منقضی شدن زمان مصرف، نمی گردد).

ماده 11) شرایط استراد وجه:
انصراف از سفارش تنها قبل از مرحله ارسال و با هماهنگی واحد فروش کوردکالا امکانپذیر است. در صورت تأیید انصراف، وجه واریزی پس از کسر هزینه های اداری و مطابق با ضوابط موجود در راهنمای خرید از کوردکالا عودت داده خواهد شد.

ماده 12) سلب مسئولیت:
هرگونه استفاده نادرست از کالا به هر عنوان به عهده خریدار می باشد و کوردکالا به هیچ عنوان مسئول حقوقی این اشتباهات نمی باشد.
کوردکالا به هیچ عنوان مسئول اشتباهات خریداران نمی باشد، اشتباهات نظیر اشتباه در انتخاب رنگ کالا، اشتباه در خصوص تعداد سفارش کالا و غیره بر عهده خریدار خواهد بود و هرگونه عواقب این اشتباه و تصحیح آن به عهده خریدار بوده و در این خصوص کوردکالا سلب مسئولیت حقوقی می نماید و خسارات ناشی از این اشتباهات نیز کاملا بر عهده خریدار می باشد.

ماده 13) فسخ توافق نامه:
در صورتی که کوردکالا به دلایلی که خارج از اراده او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، هریک از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.

ماده 14) حقوق و مالکیت سایت:
دامنه «kurdkala.com»، نام «کوردکالا»، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت، متعلق به شرکت تحلیلگران اطلاعات کانی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‏ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها در مالکیت انحصاری کوردکالا بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق سایت کوردکالا و مندرجات آن منحصرا متعلق به شرکت تحلیلگران اطلاعات کانی خواهد بود.
خدمات و محتویات این سایت براى استفاده شخصى و غیر تجارى مشتریان عرضه شده است. مالکیت معنوی اطلاعات موجود در فروشگاه الکترونیکی کوردکالا به شرکت تحلیلگران اطلاعات کانی(مسئولیت محدود) متعلق است و هر گونه سوء استفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی خواهد داشت. هر گونه استفاده از محتویات سایت فروشگاه الکترونیکی کوردکالا فقط با اطلاع قبلی و اجازه کتبی مسئولین ذیربط امکان پذیر می باشد. براى اخذ اجازه کتبی لطفا به یکی از روشهای ذکر شده در بخش "تماس با ما" با ما تماس بگیرید. نقل قول از محتویات سایت فروشگاه الکترونیکی کوردکالا برای سایت ها و وبلاگ های شخصی که منافع غیر تجاری را دنبال می کنند، با ذکر منبع مجاز است.

ماده 15)  قانون حاکم:
خرید کالا از فروشگاه الکترونیکی کوردکالا بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در مورد تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین کشور صورت می پذیرد.

ماده 16)  اصلاح توافق نامه:
امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه‏ی بازنگری شده بر روی سایت قرارخواهدگرفت. خریدار در هربار از انجام معامله از طریق این سایت می بایست متن توافق نامه را مطالعه و تائید و سپس مبلغ را واریز نماید که این به معنای پذیرش شرایط جدید خواهد بود.

ماده 17)  شرایط فورس ماژور:
عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

ماده 18) حل اختلاف:
هرگونه اختلاف در انعقاد، تفسیر، اجرا و فسخ مربوط به این توافق نامه ، با حضور نمایندگان طرفین در مرکز داوری اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی سنندج  که محل عقد صالح می باشد و  حکم آن لازم الاجرا خواهد بود، حل و فصل خواهد شد.

ماده 19) اقامتگاه قانونی:
نشانی کوردکالا : ایران، کردستان، سنندج، چهارراه فلسطین، خیابان فلسطین، ساختمان پاسارگاد، طبقه سوم، واحد 8
نشانی خریدار در هنگام عضویت در سامانه فروشگاهی کوردکالا توسط وی درج می گردد.

ماده 20)  قطعیت مفاد تفاهم نامه:
طرفین با اطلاع و آگاهی کامل از مفاد این تفاهم نامه و کلیه قوانین و مقررات جاری کشور اقدام به خرید و فروش نموده و پس از آن نمی توانند به دلایلی از قبیل جهل به قوانین و عدم محاسبه کافی و  از آن سر باز زند .

این توافق نامه در 20 ماده و 18 تبصره به رویت خریدار رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این توافق نامه لازم الاجرا خواهد بود.
درخصوص سایر شرایط ؛ اطلاعات و محتوای درج شده در صفحات فروشگاه اینترنتی کوردکالا همچون حفظ حریم خصوصی ملاک عمل خواهد بود.

© کلیه حقوق محفوظ است. 1392 هجری خورشیدی
ویرایش 1,0 / تاریخ: 20 بهمن 1392